Chcesz rozwodu?

Pożegnaj stare życie i otwórz się na nowe!

Gdzie zaczyna się dobry adwokat od rozwodów? Na pewno po przeprowadzeniu prawie 500 spraw. To nasze doświadczenie. W połączeniu z wiedzą, zaangażowaniem i empatycznym podejściem, Twój rozwód wcale nie musi okazać się porażką. Skontaktuj się z nami i pozwól nam otworzyć Ci drzwi, do nowego życia.

Napisz
698
pokaż Numer
Zadzwoń

Co zyskujesz?

Spokój

Nie zapomnimy o żadnym składniku, który podlega podziałowi

Pewność

Ustalimy realną wartość każdego składnika

Satysfakcję

Z dokonania podziału na Twoich zasadach

Rozwód to koniec małżeństwa, ale na pewno nie koniec świata.

Choć rozstanie zawsze oznacza zmiany w dotychczasowym życiu, trzeba zrobić wszystko, aby były to zmiany na lepsze. Od kwestii winy za rozpad małżeństwa, przez opiekę nad dziećmi i alimenty, aż po podział majątku – warto rozważyć zaangażowanie doświadczonego pełnomocnika, który zajmie się wsparciem i reprezentacją. Pamiętaj – kiedy zamkniesz drzwi, los otworzy okno.

Jak możemy Ci w tym pomóc?

Konsultacja

Wysłuchamy Cię od A do Z. Opowiesz nam o swoim małżeństwie i oczekiwaniach, a my dostarczymy odpowiedzi, na każde pytanie. Rozwód z orzekaniem o winie? Władza rodzicielska nad dziećmi? Alimenty? A może podział majątku w sprawie o rozwód? Omówimy założenia i zrobimy wszystko, aby stały się faktem.

Pozew

Ustalenia i założenia zamienimy w pozew i złożymy go w sądzie, w Twoim imieniu. Nie zapomnimy o żadnym dowodzie. Zabezpieczymy Twoje kontakty z dziećmi i alimenty. Będziemy działać szybko, ale nie pochopnie.

Reprezentacja w sądzie

Będziemy z Tobą na każdej rozprawie. Zapewnimy wsparcie prawne i emocjonalne.Przesłuchamy świadków, odpowiemy na zarzuty drugiej strony, złożymy odwołania od niekorzystnych decyzji sądu.

Mediacje

Jeśli będzie to możliwe, pomożemy wypracować wspólne stanowisko, w ramach mediacji – przed lub w trakcie sprawy rozwodowej. Usprawnimy i przyśpieszymy proces rozstania. Jeśli zawrzemy ugodę, to tylko na Twoich zasadach.

Co obejmuje sprawa o rozwód?

Celem postępowania rozwodowego jest nie tylko rozwiązanie małżeństwa i ewentualne orzeczenie o tym, który z małżonków ponosi winę, za jego rozpad.

W ramach sprawy rozwodowej, małżonkowie mogą również walczyć o alimenty na siebie (niezależenie od walki o alimenty, na dzieci). Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, sąd rozwodowy ustali również kwestie władzy rodzicielskiej na tymi dziećmi, ureguluje kontakty z nimi oraz należne alimenty.

Sąd ustali również zasady korzystania ze wspólnego mieszkania, na czas zamieszkiwania w nim małżonków, po rozwodzie. Jeśli małżonkowie dojdą do porozumienia, w ramach sprawy rozwodowej możliwy jest również szybki podział ich wspólnego, małżeńskiego majątku.

Ile trwa sprawa o rozwód?

Pytanie, które zadaje sobie każdy, kto rozważa lub jest w trakcie rozwodu brzmi: ile trwa sprawa o rozwód?

Niestety, w tym przypadku nie ma reguły – czas trwania sprawy rozwodowej jest zależny od wielu czynników, takich jak ilość spraw w danym sądzie i złożoność danej sprawy.

Im więcej walki, tym dłuższy rozwód. Ustalanie kwestii winy w rozpadzie małżeństwa czy spór o prawa do dzieci, zawsze wydłużają postępowanie.

Z drugiej strony – niewiele punktów spornych pozwala zakończyć cały rozwód, już na pierwszej rozprawie. W najlepszym przypadku “po rozwodzie” możesz być już w dwa/trzy miesiące, od złożenia pozwu. W najgorszym przypadku “po rozwodzie”, będziesz dopiero po dwóch/trzech latach. Jeśli zależy Ci na szybkim rozwodzie lub w ogóle się do niego nie śpieszysz, doświadczony adwokat rozwodowy będzie wiedział, co zrobić.

Minimalną wysokość wynagrodzenia w tych sprawach określa odpowiednie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości, który z góry narzuca adwokatom i radcom prawnym, minimalne stawki wynagrodzenia.

Jak szybko się rozwieść?

Odpowiedź na pytanie o to, jak szybko się rozwieść, jest jedna – tylko zgodnie.

Wielu małżonków wspólnie dochodzi do wniosku, o konieczności rozwodu. W takich przypadkach, przeważnie szybko i sprawnie udaje się przeprowadzić cały proces. Adwokat rozwodowy może pomóc w przygotowaniu takiej ugody, która całościowo ureguluje wszelkie kwestie, związane z rozwodem, jak również ewentualnym podziałem majątku. W takim przypadku rozprawa sądowa jest krótką formalnością. W przypadku wypracowania ugody, w pozwie rozwodowym wskazuje się na wolę zgodnego rozwiązania małżeństwa i załącza się do niego odpowiednio spisaną ugodę.

Jeśli chcesz szybko si rozwieść, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Pozwól doświadczonemu pełnomocnikowi załatwić wszelkie formalności i szeroko otworzyć Ci drogę, do nowego życia.

Ile kosztuje sprawa o rozwód?

Kolejne, z kilku podstawowych pytań, w sprawie o dotyczy jego kosztów. Ile kosztuje rozwód?

Opłata sądowa w sprawie o rozwód to 600 zł. Jeśli rozwód nie obejmuje orzekania o winie, po zakończeniu sprawy, sąd zwraca stronie powodowej 300 zł, z uiszczonych 600 zł, a jednocześnie nakazuje stronie pozwanej zwrot – na rzecz strony powodowej, kwoty 150 zł.

W przypadku orzekania o winie, koszty procesu ponosi strona, której winę orzeczono.

Jeśli masz wątpliwości, na jakie wydatki się przygotować, skontaktuj się z nami i poznaj koszty Twojego rozwodu!

Napisz
698
pokaż Numer
Zadzwoń

Jeśli sprawa wiąże się z walką o prawa do dzieci, koniecznym może okazać się zasięgnięcie przez sąd opinii biegłych (co do tego, czy rozwód jest zgodny z dobrem dzieci i jak powinna wyglądać władza rodzicielska i kontakty rodziców z dziećmi, po rozwodzie). Koszty takich opinii nie przekraczają zwykle 2000 – 3000 zł i dzielą się na obie strony postępowania.

W przypadku obopólnej zgody małżonków, na podział majątku, w ramach sprawy o rozwód, do opłaty sądowej w wysokości 600 zł, należy dopłacić kwotę 300 zł, jako opłatę od zgodnego wniosku o podział majątku.

Ile kosztuje adwokat, w sprawie o rozwód?

W przypadku korzystania z adwokata rozwodowego, koniecznym również będzie uregulowanie jego wynagrodzenia. Ile kosztuje adwokat w sprawie o rozwód?

Wynagrodzenie adwokata w sprawie o rozwód zależy od nakładu jego pracy. Im więcej punktów spornych, tym więcej pracy. Można jednak przyjąć, że wynagrodzenie adwokata, w sprawie o rozwód wvKielcach, zaczyna się od około 4000 zł. Górna granica wynagrodzenia nie jest przy tym określona, a z uwagi na długotrwałość niektórych postępowań, sięgać może i kilkunastu tysięcy złotych. Wyższe wynagrodzenie należne jest również wtedy, kiedy w ramach sprawy rozwodowej, dzielony jest majątek małżonków.

Wynagrodzenie adwokata w sprawie rozwodowej nie powinno być żadną tajemnicą. Skontaktuj się z nami i dowiedz, ile będzie kosztował Twój rozwód.

Rozwód – jakie dokumenty przygotować?

  • Jeśli chcesz się rozwieść, zawsze musisz przygotować odpis skrócony aktu małżeństwa.
  • Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, musisz również przygotować odpisy ich skróconych aktów urodzenia. Te dokumenty możesz uzyskać w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego.
  • Jeśli chcesz walczyć o winę swojego męża lub żony, w rozkładzie pożycia małżeńskiego, zawsze musisz przedstawić dowody, które tę winę potwierdzą. Takimi dowodami mogą być zeznania świadków, nagrania, wiadomości, zdjęcia czy modne ostatnio sprawozdania detektywistyczne.
  • Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, przygotuj również zestawienie wydatków ponoszonych na te dzieci, w ujęciu miesięcznym. Idealnie byłoby udokumentować te wydatki – imiennymi rachunkami, fakturami czy odpowiednimi umowami.

Office in the centre of Kielce

You are cordially invited to contact me and meet me in person to discuss the possibilities and optimal legal solutions.

Write
698
Show number
Call

Contact me