Chcesz rozwodu?

Pożegnaj stare życie i otwórz się na nowe!

Gdzie zaczyna się dobry adwokat od rozwodów? Na pewno po przeprowadzeniu ponad 500 spraw rozwodowych. To nasze doświadczenie.

W połączeniu z wiedzą, zaangażowaniem i empatycznym podejściem, Twój rozwód wcale nie musi okazać się porażką. Skontaktuj się z nami i pozwól nam otworzyć Ci drzwi, do nowego życia.

Napisz
+48 698
pokaż Numer
Zadzwoń

Co zyskujesz?

Spokój

zadbamy o Ciebie i dzieci, jeśli będą zaangażowane w rozwód.

Pewność

będziemy o Ciebie walczyć, do samego końca.

Satysfakcję

z pożegnania trudnej przeszłości.

Rozwód to koniec małżeństwa, ale na pewno nie koniec świata.

Choć rozstanie zawsze oznacza zmiany w dotychczasowym życiu, trzeba zrobić wszystko, aby były to zmiany na lepsze. Od kwestii winy za rozpad małżeństwa, przez opiekę nad dziećmi i alimenty, aż po podział majątku – warto rozważyć zaangażowanie doświadczonego pełnomocnika, który zajmie się wsparciem i reprezentacją. Pamiętaj – kiedy zamkniesz drzwi, los otworzy okno.

Jak możemy Ci w tym pomóc?

Konsultacja

Wysłuchamy Cię od A do Z. Opowiesz nam o swoim małżeństwie i oczekiwaniach, a my dostarczymy odpowiedzi, na każde pytanie. Rozwód z orzekaniem o winie? Władza rodzicielska nad dziećmi? Alimenty? A może podział majątku w sprawie o rozwód? Omówimy założenia i zrobimy wszystko, aby stały się faktem.

Pozew

Ustalenia zamienimy w pozew i złożymy go w sądzie, w Twoim imieniu. Nie zapomnimy o żadnym dowodzie. Zabezpieczymy Twoje kontakty z dziećmi i alimenty. Będziemy działać szybko, ale nie pochopnie.

Reprezentacja w sądzie

Będziemy z Tobą na każdej rozprawie. Zapewnimy wsparcie prawne i emocjonalne. Przesłuchamy świadków, odpowiemy na zarzuty drugiej strony, złożymy odwołania od niekorzystnych decyzji sądu.

Mediacje

Jeśli będzie to możliwe, pomożemy wypracować wspólne stanowisko, w ramach mediacji – przed lub w trakcie sprawy rozwodowej. Usprawnimy i przyśpieszymy proces rozstania. Jeśli zawrzemy ugodę, to tylko na Twoich zasadach.

Co obejmuje sprawa o rozwód?

Celem postępowania rozwodowego jest nie tylko rozwiązanie małżeństwa i ewentualne orzeczenie o tym, który z małżonków ponosi winę, za jego rozpad.

W ramach sprawy rozwodowej, małżonkowie mogą również walczyć o alimenty na siebie (niezależenie od walki o alimenty, na dzieci). Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, sąd rozwodowy ustali również kwestie władzy rodzicielskiej na tymi dziećmi, ureguluje kontakty z nimi oraz należne alimenty.

Sąd ustali również zasady korzystania ze wspólnego mieszkania, na czas zamieszkiwania w nim małżonków, po rozwodzie. Jeśli małżonkowie dojdą do porozumienia, w ramach sprawy rozwodowej możliwy jest również szybki podział ich wspólnego, małżeńskiego majątku.

Ile trwa sprawa o rozwód?

Pytanie, które zadaje sobie każdy, kto rozważa lub jest w trakcie rozwodu brzmi: ile trwa sprawa o rozwód?

Niestety, w tym przypadku nie ma reguły – czas trwania sprawy rozwodowej jest zależny od wielu czynników, takich jak ilość spraw w danym sądzie i złożoność danej sprawy.

Im więcej walki, tym dłuższy rozwód. Ustalanie kwestii winy w rozpadzie małżeństwa czy spór o prawa do dzieci, zawsze wydłużają postępowanie.

Mała ilość punktów spornych pozwala zakończyć cały rozwód, już na pierwszej rozprawie. W najlepszym przypadku “po rozwodzie” możesz być już w dwa/trzy miesiące, od złożenia pozwu. W najgorszym przypadku “po rozwodzie”, będziesz dopiero po dwóch/trzech latach. Jeśli zależy Ci na szybkim rozwodzie lub w ogóle się do niego nie śpieszysz, doświadczony adwokat rozwodowy będzie wiedział, co zrobić.

 

Jak szybko się rozwieść?

Odpowiedź na pytanie o to, jak szybko się rozwieść, jest jedna – tylko zgodnie.

Wielu małżonków wspólnie dochodzi do wniosku, o konieczności rozwodu. W takich przypadkach, przeważnie szybko i sprawnie udaje się przeprowadzić cały proces. Adwokat rozwodowy może pomóc w przygotowaniu takiej ugody, która całościowo ureguluje wszelkie kwestie, związane z rozwodem, jak również ewentualnym podziałem majątku. W takim przypadku rozprawa sądowa jest krótką formalnością. W przypadku wypracowania ugody, w pozwie rozwodowym wskazuje się na wolę zgodnego rozwiązania małżeństwa i załącza się do niego odpowiednio spisaną ugodę.

Jeśli chcesz szybko się rozwieść, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Pozwól doświadczonemu pełnomocnikowi załatwić wszelkie formalności i szeroko otworzyć Ci drogę, do nowego życia.

Ile kosztuje sprawa o rozwód?

Kolejne, z kilku podstawowych pytań, w sprawie o rozwód dotyczy jego kosztów. Ile kosztuje rozwód?

Opłata sądowa w sprawie o rozwód to 600 zł. Jeśli rozwód nie obejmuje orzekania o winie, po zakończeniu sprawy, sąd zwraca stronie powodowej 300 zł, z uiszczonych 600 zł, a jednocześnie nakazuje stronie pozwanej zwrot – na rzecz strony powodowej, kwoty 150 zł.

W przypadku orzekania o winie, koszty procesu ponosi strona, której winę orzeczono.

Jeśli masz wątpliwości, na jakie wydatki się przygotować, skontaktuj się z nami i poznaj koszty Twojego rozwodu!

Napisz
+48 698
pokaż Numer
Zadzwoń

Jeśli sprawa wiąże się z walką o prawa do dzieci, koniecznym może okazać się zasięgnięcie przez sąd opinii biegłych (co do tego, czy rozwód jest zgodny z dobrem dzieci i jak powinna wyglądać władza rodzicielska i kontakty rodziców z dziećmi, po rozwodzie). Koszty takich opinii nie przekraczają zwykle 2000 – 3000 zł i dzielą się na obie strony postępowania.

W przypadku obopólnej zgody małżonków, na podział majątku, w ramach sprawy o rozwód, do opłaty sądowej w wysokości 600 zł, należy dopłacić kwotę 300 zł, jako opłatę od zgodnego wniosku o podział majątku.

Ile kosztuje adwokat, w sprawie o rozwód?

W przypadku korzystania z adwokata rozwodowego, koniecznym również będzie uregulowanie jego wynagrodzenia. Ile kosztuje adwokat w sprawie o rozwód?

Wynagrodzenie adwokata w sprawie o rozwód zależy od nakładu jego pracy. Im więcej punktów spornych, tym więcej pracy. Można jednak przyjąć, że wynagrodzenie adwokata, w sprawie o rozwód w Kielcach, zaczyna się od około 4000 zł. Górna granica wynagrodzenia nie jest przy tym określona, a z uwagi na długotrwałość niektórych postępowań, sięgać może i kilkunastu tysięcy złotych. Wyższe wynagrodzenie należne jest również wtedy, kiedy w ramach sprawy rozwodowej, dzielony jest majątek małżonków.

Wynagrodzenie adwokata w sprawie rozwodowej nie powinno być żadną tajemnicą. Skontaktuj się z nami i dowiedz, ile będzie kosztował Twój rozwód.

Rozwód – jakie dokumenty przygotować?

  • Jeśli chcesz się rozwieść, zawsze musisz przygotować odpis skrócony aktu małżeństwa.
  • Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, musisz również przygotować odpisy ich skróconych aktów urodzenia. Te dokumenty możesz uzyskać w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego.
  • Jeśli chcesz walczyć o winę swojego męża lub żony, w rozkładzie pożycia małżeńskiego, zawsze musisz przedstawić dowody, które tę winę potwierdzą. Takimi dowodami mogą być zeznania świadków, nagrania, wiadomości, zdjęcia czy modne ostatnio sprawozdania detektywistyczne.
  • Jeśli masz niepełnoletnie dziecko lub dzieci, które pochodzą z małżeństwa, przygotuj również zestawienie wydatków ponoszonych na te dzieci, w ujęciu miesięcznym. Idealnie byłoby udokumentować te wydatki – imiennymi rachunkami, fakturami czy odpowiednimi umowami.

Kancelaria w centrum Kielc

Serdecznie zapraszam do kontaktu oraz na spotkanie osobiste, aby porozmawiać o możliwościach i optymalnych rozwiązaniach prawnych.

Napisz
+48 698
pokaż Numer
Zadzwoń

Skontaktuj się ze mną